Haber

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın duruşması ertelendi

HABER: SULTAN AKSİYON KELEŞ – KAMERA: KERİM UĞUR

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın “yolsuzluk” ve “rüşvet almak” suçlamasıyla yargılandığı davanın 4’üncü duruşması Bayraklı Adliyesi 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma, savcının mütalaasını sunmak için ek süre talep etmesi üzerine 24 Kasım’a ertelendi.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Menderes Belediye Başkanı seçilen ancak yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mustafa Kayalar’ın yargılandığı davanın 4. duruşması sürüyor. 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle bugün Bayraklı’da. Duruşma 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma salonunda Mustafa Kayalar, 5 sanık ve avukatları hazır bulunurken, davayı çok sayıda partili takip etti.

Dosyada söz hakkı olmayan tek sanık Nurullah Ercan’ın savunması yazılı olarak mahkemeye sunuldu. Ercan, daire karşılığında inşaat sözleşmesi yapılan dairenin kendisine ait olmadığını, ihbarı yapan kişi ile kendisi arasında husumet bulunduğunu, ihbarın bu sebeple yapıldığını, ihbarda bulunulduğunu ifade etti. İhbarı yapan kişi ise ihbarı öfkeyle yaptığını belirtti. Ercan, “Ne Menderes Belediye Başkanıyla ne de diğer sanıklarla kişisel bir tanışıklığım ve ilişkim yok” diyerek suçlamaları reddetti ve beraatını istedi.

Duruşma sırasında Hazine Avukatı Nihan Gül, İstek Mühendislik’in marangozluk işleri sözleşmesi örneğinin, çalışanların sigorta kayıtlarının, daire sözleşmesi örneğinin veya vergi dairesi tescil belgesinin ibraz edilmesi talebiyle mahkemeye dilekçe verdi. . Bu talep, belgelere katkı sağlayamayacağı gerekçesiyle reddedildi.

Duruşma savcısı, UYAP sistemi üzerinden yapılan incelemede suça ilişkin delillerin sınıflandırılması ve değerlendirilmesi gerektiğini belirterek mütalaasını sunmak için ek süre talep etti. Mahkeme heyeti, savcının ek süre talebini kabul ederek duruşmanın 24 Kasım saat 10’a ertelenmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu