Haber

Berlin Belediye Başkanı: Dev akvaryum 1 saat geç patlasaydı ölümler olabilirdi

Almanya’nın başkenti Berlin’de yerel saatle 05:45 sıralarında bir otelin içindeki dev akvaryum patladı ve yaklaşık 1 milyon litre su ve 1.500 balık sokağa saçıldı. Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, olayı tsunamiye benzeterek, dev akvaryumun 1 saat geç patlaması durumunda ölümlerin yaşanabileceğini belirtti.

Berlin’de bir otelin zemin katında bulunan Aqua Dom adlı 16 metre uzunluğundaki dev akvaryum bugün yerel saatle 05:45’te patladı. Ortaya çıkan basınçla birlikte oteldeki bazı eşyalarla birlikte akvaryumdaki yaklaşık 1 milyon litre su ve 1.500 balık sokağa yayıldı. Berlin polisi, iki kişinin hafif şekilde yaralandığı olayda kasıtlı bir kanıt bulunmadığını söyledi.

Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, basına yaptığı açıklamada, olayı tsunamiye benzeterek, dev akvaryumun 1 saat geç patlaması durumunda ölümlerin yaşanabileceğini belirtti. Polis, itfaiye ve acil durum ekipleri olay yerinde birlikte çalışırken, mühendisler otelin bütünlüğünü kontrol etti. Akvaryumdaki tropikal balıkların birçoğunun kurtarılamadığından bahsedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu