Haber

Antep, Hatay ve Maraş’ta bazı bölgeler sanayi bölgesi ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Antep, Hatay ve Maraş’ta bazı bölgeler sanayi bölgesi ilan edildi.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararları Resmi Gazete’nin iki nüshasında yayımlandı.

Kararlara göre, Antep’in Nizip ilçesindeki alanlar “Nizip Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi”, “Nizip 2.Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi” ve “Nizip Küçük Sanayi Bölgesi Sanayi Bölgesi”, Oğuzeli ilçesindeki alanlar, “Oğuzeli Organize Sanayi Bölgesi” olarak belirlendi. Sanayi Bölgesi Genişletilmesi Sanayi Bölgesi”. “Sanayi Bölgesi”, Oğuzeli ve Şahinbey ilçeleri sınırları içinde kalan alanlar “Gaziantep Ayakkabıcı ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tevsii Sanayi Bölgesi”, Araban ilçesindeki alanlar “Araban Sanayi Bölgesi”, Fevzi Çakmak ve Yeni Altıntaş’taki alanlar söz konusu ilçedeki mahalleler “Sanayi Bölgesi” dir. ” olarak belirlendi.

Ayrıca Hatay’ın Belen ilçesindeki alana “Belen Küçük Sanayi Sitesi”, İskenderun ilçesine bağlı Bitişik Mahallesi’ndeki alana “Sanayi bölgesi”, Maraş’ın Elbistan ilçesindeki alana “Elbistan Çiçek Mahallesi Sanayi Bölgesi”, Denizli Dulkadiroğlu Mahallesi’ndeki alan ise “Sanayi bölgesi” dir. saptanmış.

“Olağanüstü Hal Kapsamındaki Sanayi İşyerlerine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” düzenlemeleri yeterince yapılmıştır. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu